top of page

Як відбуватиметься ДПА школярів у 2017 році

За матеріалами Освіта.ua

Порядок державної підсумкової атестації у загальних середніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році не зміниться. Про це повідомив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко під час прес-конференції 21 вересня. «Державна підсумкова атестація відбудеться відповідно до Положення про ДПА, що затверджено наказом МОН у 2014 році. На цей час ніяких змін не передбачається», - розповів Юрій Кононенко. 

Державна підсумкова атестація випускників загальних середніх навчальних закладів І ступеня (початкова школа) розпочнеться 15 травня, ІІ ступеня (основна школа) - 1 червня, а для випускників шкіл ІІІ ступеня – 23 травня. Перелік предметів, з яких буде проводиться державна підсумкова атестація для випускників шкіл І - ІІ ступенів, порівняно з минулим роком, не зміниться. Зокрема, для загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня – це українська мова, літературне читання, математика.

«Для випускників тих закладів, де навчання відбувається мовою національних меншин або вивчається одна з мов національної меншини, випускники можуть пройти державну підсумкову атестацію з мови національної меншини за рішенням педагогічної ради навчального закладу та з урахуванням побажань батьків», - додав директор департаменту МОН України.

При цьому Кононенко зауважив, що у початковій школі державна підсумкова атестація - це звичайна контрольна робота, яка проводиться для того, щоб оцінити рівень навчальних досягнень дітей.

«Діти не повинні відчувати дискомфорт та отримувати стрес від участі в державній підсумковій атестації, треба їх налаштовувати на звичайну роботу», - пояснив він.

У навчальних закладах II ступеня, як і минулого року, випускники обов’язково складатимуть ДПА з української мови та математики, а також ще з одного предмета, який буде обирати педагогічна рада школи. Це може бути один із предметів з такого переліку: зарубіжна література, іноземна мова, історія України, всесвітня історія, правознавство, географія, біологія, хімія, фізика, інформатика, мова національної меншини для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням або вивченням такої мови та інтегрований курс літератури.

Державна підсумкова атестація випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів (шкіл ІІІ ступеня) розпочнеться з 23 травня і буде проходити у формі зовнішнього незалежного оцінювання. ДПА у формі ЗНО випускники шкіл складатимуть з трьох предметів: українська мова, математика або історія України та ще з одного предмета за власним вибором.

Поради учням при підготовці до ДПА

1 Під час підготовки до ДПА, коли ви починаєте відчувати емоційну напругу або втому, можна використати такий спосіб:

  • зробити паузу в роботі, вийти з кімнати, в якій ви готуєтеся до ДПА, або працювати в її іншій частині;

  • підійти до вікна й подивитися на небо, на дерева, на людей, які йдуть по вулиці, спробувати уявити, про що вони думають;

  • підставити долоні рук під холодну воду на 2 – 3 хвилини;

  • готуючись до ДПА постаратися щодня виділити трохи часу на заняття, які приносять вам задоволення й радість.

 

2 Які умови важливі для успішного запам’ятовування та згадування вивченого матеріалу до ДПА?

Насамперед, ваше бажання. Бажання це один з найважливіших проявів волі людини. Воно мобілізує увагу, підвищує інтерес, забезпечує готовність до запам’ятовування. Слід врахувати також те, що матеріал більш успішно запам'ятовується тоді, коли він цікавий для людини, яка його запам’ятовує. Якщо людина вже щось знає в цій сфері, то нове вона запам’ятовує швидше й краще.

 

3 Існують правила, які сприяють тому, аби процес запам’ятовування протікав якнайпродуктивніше:

  • намагайтеся ставитися до матеріалу, який ви запам’ятовуєте, не байдуже, а з великим емоційним інтересом;

  • навчіться зосереджувати свою увагу на досліджуваному предметі;

  • намагайтеся зрозуміти матеріал, формуйте в себе свідомий вольовий намір запам’ятати його;

  • осмислено повторюйте матеріал, користуйтеся смисловими опорами, смисловим співвіднесенням та смисловим групуванням;

  • у ході запам’ятовування записуйте ключові слова, малюйте схеми, підписуйте малюнки, будуйте логічні рядки, приходьте до висновку.

Корисні посилання:

bottom of page